Kompendium

W jakiej temperaturze przechowywać produkty?

Najbardziej optymalną temperaturą przechowalniczą wyrobów jest zakres od 2-7st. C. W takich samych warunkach próbki wyrobów przechowuje Państwowe Laboratorium Weterynaryjne. Na kiełbasach, wędlinach tradycyjnych i podsuszanych, przechowywanych w niskich temperaturach (2-7st. C) może powstać biały nalot, który jest zjawiskiem naturalnym i świadczy o prawidłowo przebiegających procesach biochemicznych. Taki proces wręcz wskazuje na wysoką jakość produktu i brak stosowania środków chemicznych zatrzymujących wodę!

Jak przechowywać wędliny suche?

Wędliny suche (trwałe) można przechowywać w suchym, chłodnym, przewiewnym pomieszczeniu. W przypadku pojawienia się białego nalotu należy kiełbasy przetrzeć czystą ściereczką.

W czym przechowywa produkty?

Wędlin, pasztetów w lodówce, chłodni czy ladzie chłodniczej nie powinno przechowywać się w woreczkach foliowych, folii aluminiowej ani w folii stretch – bez dostępu powietrza.

Jak podgrzewać kiełbasy?

Kiełbas do grzania wrzucamy do gorącej wody a następnie pozwalamy temperaturze wody obniżyć się do około 70-75 ºC. Czas podgrzewania to około 15 min dla kiełbasek cienkich (np. frankfurterki, orawska, parówka cienka) i około 25 min dla grubych (śląska, surowa wędzona, biała (surowa i parzona), parówka gruba). Im mniejszej ilości wody użyjemy tym kiełbaski będą smaczniejsze.

Podział elementów wieprzowych i wołowych

PARTIE_KROWA_PORK_KUBICA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu (PDF). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
projekt i realizacja atomowa.com